czwartek, 18 sierpnia 2016

Greenworks Tools - akumulatorowe sprzęty ogrodnicze


Nową marką na rynku sprzętów ogrodniczych jest Greenworks Tools, która oferuje akumulatorowe kosiarki, dmuchawy, nożyce do żywopłotów i wiele innych urządzeń niezbędnych w pielęgnacji ogrodów oraz terenów zewnętrznych. Akumulatory w praktyce oznaczają możliwość rezygnacji z ciągle plączących się kabli, a sprzęty mniej hałasują w porównaniu z odpowiednikami spalinowymi, a jak podają producenci, nie ustępują im pod względem jakości pracy. Właściwie każdy liczący się producent może już pochwalić się akumulatorowymi wersjami sprzętów ogrodniczych. Testy rozpocznę we wrześniu i opiszę ich efekty, a do tego czasu załączam informację prasową producenta. 

kosiarka, fot. Greenworks Tools 

Innymi zaletami, poza brakiem kabli jest również:
  • oszczędność – koszt naładowania baterii jest zdecydowanie mniejszy od paliwa;
  • komfort – brak silnika spalinowego to brak hałaśliwej pracy, a także mniejszy ciężar urządzenia;
  • ekologia – sprzęt nie emituje spalin, dzięki czemu nie zanieczyszczamy środowiska.




A to tylko część korzyści, jakie niosą za sobą maszyny akumulatorowe. Urządzenia  marki Greenworks Tools wyróżnia fakt, że jedna bateria pasuje do wielu różnych sprzętów z danej grupy. Przykładowo, kupując kosiarkę z baterią 40 V, można ją stosować do podkaszarki, pilarki, nożyc do żywopłotu, dmuchawy, kultywatora, odśnieżarki, czy kompresora. Tym samym każdy – od domowego majsterkowicza po profesjonalnego ogrodnika – może znaleźć coś dla siebie.
jedna bateria do kilku sprzętów, fot. Greenworks Tools 
Greenworks Tools to amerykańska firma z siedzibą w Charlotte USA, produkująca wysokiej jakości akumulatorowe i elektryczne narzędzia ogrodowe, elektronarzędzia, kompresory i myjki. Firma zatrudnia ponad 4000 pracowników i ponad 300 inżynierów na całym świecie. Biura sprzedaży i usług działają na trzech kontynentach: Ameryka Północna, Azja i Europa.
Greenworks Tools produkuje swoje własne silniki z własnych tworzyw sztucznych, metalu, farby i elektroniki. To pozwala  produkować wysokiej jakości produkty i pozostać bardzo elastycznym. Zdolności produkcyjne fabryki to 650.000  sztuk miesięcznie.
Obecnie Greenworks Tools posiada ponad 1000 własnych patentów, a wszystkie produkty są zgodne z wymogami i normami obowiązującymi w USA i UE.

dmuchawa, fot. Greenworks Tools 
Co jest siłą marki:
  • Baterie Greenworks Tools
  • Wyprodukowane w fabrykach Greenworks
  • Brak efektu pamięci
  • Szybkie ładowanie od 30 minut 2Ah 80V
  • Wyprodukowane z ogniw firmy Panasonic
  • Pełna moc przez 90% czasu pracy
  • Praca w niskich temperaturach
  • 2 lata gwarancji Door to Door (bezpłatny odbiór, naprawa, zwrot)
    nożyce na wysięgniku, fot. Greenworks Tools 

piątek, 12 sierpnia 2016

Magazynowanie wody w ogrodzie

Z roku na rok wzrasta nasza świadomość ekologiczna, słyszymy o kurczących się zasobach słodkiej wody, a ta z wodociągów jest coraz droższa. Czas pomyśleć o sposobach, które pozwolą nam zatrzymać i zmagazynować w ogrodzie wodę deszczową.  

A jest ich wiele. Budujemy różnej wielkości zbiorniki retencyjne, które jako stawy czy oczka wodne mogą jeszcze stanowić ozdobę naszego ogrodu. Innym rozwiązaniem są podziemne zbiorniki magazynujące deszczówkę, ich montaż wymaga jednak więcej pracy i jest kosztowny. Dzięki podziemnym zbiornikom możemy gromadzić duże ilości wody, a one same nie zmniejszają nam powierzchni ogrodu.

Jeszcze prostszym i tańszym sposobem jest podłączenie do rynny zbiornika wykonanego z tworzywa. Na rynku mamy dostępne różne wzory i kolory, które z łatwością dopasujemy do budynku i innych detali w ogrodzie. Zbiorniki te mają pojemność kilkuset litrów, nasz ze zdjęcia pozwala zmagazynować 300 litrów deszczówki. Jego montaż jest bardzo prosty, bo wężem z gumową opaską wbijamy się w rynnę. Zapewnia to nam dopływ wody i jednocześnie odpływ nadmiaru wody do rynny po całkowitym napełnieniu zbiornika. W tym roku w czasie silnych lipcowych opadów udało się szybko napełnić dzban wodą. Zaletą tego rozwiązania poza szybką i łatwą instalacją, którą każdy wykona bez trudu samodzielnie, jest również cena. W zależności od pojemności takie zbiorniki kosztują około 200-300 zł, a muszę przyznać, że niektóre są bardzo estetyczne. Jest to również świetny pomysł na oryginalny i praktyczny prezent dla miłośników ogrodów. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, aby zbiornik miał kranik i podłączenie do węża ogrodowego, ponieważ przy późniejszym podlewaniu ogrodu będzie to bardzo praktyczne.

dzban na deszczówkę, fot. oazazieleni.pl




środa, 3 sierpnia 2016

Wielki Dzień Pszczół 2016

Już po raz kolejny startuje Wielki Dzień Pszczół. Właśnie 8 sierpnia będziemy mieli okazję do poszerzenia swojej wiedzy o pszczołach i uczestniczenia w grze terenowej, w której pszczoła musi przetrwać. Od kilku lat wzrasta zainteresowanie owadami pożytecznymi. I bardzo dobrze, ponieważ przez zanieczyszczenie środowiska liczba tych owadów znacząco spadła. W tegorocznym święcie bierze udział ponad 40 placówek przyrodniczych, w tym: ogrody botaniczne, parki krajobrazowe, muzea i inne instytucje. Sprawdźcie tutaj, gdzie najbliżej możecie uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Poznań zaprasza na Dzień Pszczół do Ogrodu Botanicznego. 

zaproszenie na Dzień Pszczół w Poznaniu, fot. oazazieleni.pl
zaproszenie na Dzień Pszczół w Poznaniu, fot. oazazieleni.pl
zaproszenie na Dzień Pszczół w Poznaniu, fot. oazazieleni.pl
zaproszenie na Dzień Pszczół w Poznaniu, fot. oazazieleni.pl   
 
 
W Warszawie Muzeum w Wilanowie zaprasza na Wielki Dzień Pszczół w Wilanowie
 
Perfekcyjnie zorganizowane, zdyscyplinowane, niezwykle pracowite, a do tego bardzo pożyteczne – pszczoły! Wspólnie z marką Kujawski 8 sierpnia będziemy obchodzić Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji zapraszamy do udziału w niezwykłej grze terenowej, podczas której będzie można się poczuć jak pszczoła.


Zadaniem graczy będzie wcielenie się w pszczołę i znalezienie sposobu na przetrwanie. Gdzie zamieszkasz? Jak unikniesz niebezpieczeństw? Może się okazać, że wcale nie jest to łatwe zadanie. 

ZASADY GRY

·    Gracze biorą udział w grze w zespołach 10-osobowych lub zespołach rodzinnych. Każdy zespół rozpoczyna grę w punkcie startowym.  
·         Zespoły rozpoczynają grę według wyznaczonego harmonogramu w odstępach 15-minutowych w godzinach 10.00–13.30.  
·         Gra dla jednego zespołu trwa 1,5 godziny. 
·         Zespoły wykonują zadania w dowolnej kolejności, odwiedzając poszczególne punkty gry. 
·         Czas gry każdego zespołu i liczba zdobytych punktów liczone są indywidualnie. 
·         Nagrody otrzymują  wszystkie  zespoły  biorące  udział  w  grze  –  gadżety  „Z  Kujawskim  pomagamy pszczołom” oraz zestawy nasion roślin miododajnych. Co pół godziny ogłaszana jest także grupa, która uzyskała w ostatnim czasie (ostanie pół godziny) największą liczbę punktów (oznacza to rywalizację między trzema grupami, które wyruszają po sobie – np. 10.00, 10.15 i 10.30). Grupa taka otrzymuje dodatkowe nagrody w postaci bomby nasiennej.


TERMIN: 8 sierpnia, godz. 10.00–15.00
MIEJSCE: park wilanowski
KOSZT: wstęp bezpłatny (należy odebrać w kasie bezpłatną wejściówkę)
REJESTRACJA: zgłoszenia indywidualne oraz zespołów graczy należy wysłać na adres: akademie@pomagamypszczolom.pl (możliwa jest również rejestracja na miejscu)


KONTAKT:

Piotr Zwierzchowski
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
tel. +48 22 544 28 65
e-mail: pzwierzchowski@muzeum-wilanow.pl

Alicja Mroczkowska
Garden of Words
tel. +48 22 829 85 72 w. 45
e-mail: akademie@pomagamypszczolom.pl


INFORMACJE: http://wilanow-palac.pl/wielki_dzien_pszczol_8_sierpnia_1.html
FACEBOOK: https://www.facebook.com/events/1765377283742614/