WYDARZENIA


Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku zaprasza w niedzielę 2 lipca 2017 r. na największą imprezę ogrodniczą na Dolnym Śląsku! Wydarzenie „Minieuroland sadzi jak Czuksanow radzi” jest skierowane do osób zafascynowanych roślinami, ogrodami i przyrodą. Wypełnią je liczne atrakcje inspirowane naturą, które będą uczyć, bawić i zachwycać swoją różnorodnością. To już kolejna w tym roku impreza ogrodnicza na tak szeroką skalę, zaraz po otwarciu II Festiwalu Kwiatów, który w jeden weekend odwiedziło kilkanaście tysięcy osób.Gościem specjalnym jest Pan Witold Czuksanow - autor książek o tematyce ogrodniczej, organizator ogólnopolskiej imprezy "Polska w kwiatach" i współtwórca programu „Rok w Ogrodzie” emitowanego w TVP1. Uczestnicy będą mogli zasięgnąć jego porad, porozmawiać o roślinach i ogrodach oraz pochwalić ogrodniczymi sukcesami. Na powierzchni 20 000 m2 goście parku mogą podziwiać wyjątkowej urody ogród, w którym zasadzono ponad 1000 drzew i krzewów oraz 50 000 najpiękniejszych kwiatów jednorocznych. W ramach imprezy „Minieuroland sadzi jak Czuksanow radzi” odbędą się warsztaty ogrodnicze, prezentacje, konkursy z nagrodami oraz zakątki z poradami.


Zapraszamy po ogrodowe inspiracje do Minieurolandu – baśniowej krainy zapachów, kolorów i miniatur.


FESTIWAL KWIATÓW W PARKU MINIATUR MINIEUROLAND w KŁODZKUW Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku trwają ostatnie przygotowania do II edycji Festiwalu Kwiatów. Tegoroczna impreza kwiatowa dostarczy uczestnikom jeszcze więcej niezapomnianych wrażeń i oryginalnych inspiracji. W weekend 24-25 czerwca 2017 r. odbędzie się przepełniona bogactwem barw, wrażeń i emocji impreza florystyczno-ogrodnicza otwierająca to niezwykłe wydarzenie.  

Na Gości Minieurolandu czekają fantazyjne i wielobarwne kompozycje, utworzone z ponad 50 000 najpiękniejszych kwiatów jednorocznych. Program imprezy wypełnią liczne atrakcje inspirowane naturą oraz prezentacje i wystawy tematyczne skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Uczestnicy będą mogli przeżyć niezapomnianą przygodę na łonie natury. Pośród zapachu niezliczonych kwiatów, spacerując parkowymi alejkami doznają wielu niezapomnianych wrażeń i przeżyć estetycznych. Nie zabraknie ciekawych konkursów z nagrodami, porad ekspertów, interesujących pokazów oraz oryginalnych pomysłów na aranżację własnych ogrodów.


Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie to prawdziwa eksplozja kwiatów i kolorów oraz niezwykła dawka wspaniałej rozrywki dla całych rodzin.Tego nie można przegapić!


KONFERENCJA PRASOWA
współpraca Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Primavega


Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie nawiązało współpracę z Grupą Producentów Warzyw Primavega, która dostarcza produkty na staropolskie warsztaty kulinarne.  Zapraszamy na konferencję prasową, podczas której opowiemy o tym wyjątkowym współdziałaniu.Podczas konferencji opowiemy o współpracy muzeum historycznego z firmą z branży gastronomicznej stosującą najnowsze technologie. Na przykładzie tego współdziałania zaprezentujemy, jak wyjątkowe i wartościowe może być połączenie historii ze współczesnością. Przybliżymy temat rekonstrukcji kulinarnej, o której opowie wilanowski mistrz kuchni Maciej Nowicki.  Opowiemy o adaptacji do współczesnych warunków przepisów z najstarszych polskich książek kucharskich z XVII wieku i o zapomnianych warzywach oraz owocach.

Ciekawym punktem będzie prezentacja nowatorskiego projektu muzealnego Smaki Wisły, w którym biorą udział szefowie kuchni i blogerzy kulinarni. W trakcie comiesięcznych spotkań wspólnie gotują, odkrywając zaskakujące smaki kuchni staropolskiej. Wspólnie dbają też o ogród, z którego czerpią produkty do warsztatów kulinarnych. W czasie konferencji wybierzemy się do ogrodu blogerskiego, do którego sadzonki zostały dostarczone przez partnera projektu – firmę Primavega.
MIEJSCE: Villa Intrata, ul. Stanisława Kostki Potockiego 23
TERMIN: 21 czerwca 2017 r., godz. 9.00KONTAKT:
Paulina Szulist-Płuciniczak

e-mail: pszulist@muzeum-wilanow.pl  
tel.: 22 544 27 87
PROJEKT TOPINAMBUR - MUZEUM W WILANOWIE

Zostań miejskim ogrodnikiem!

Wilanowski ogród warzywny będzie ogrodem społecznym! Możesz uczestniczyć w jego tworzeniu i rozwijać swoją pasję ogrodniczą w naprawdę niezwykłym miejscu. W ramach Projektu Topinambur zapraszamy również na warsztaty ogrodnicze, kulinarne oraz kosmetyczne!

Projekt skierowany jest do wszystkich, którzy lubią pracę w ogrodzie, ale nie mają własnej działki. Razem będziemy sadzić warzywa, zioła i kwiaty, wspólnie będziemy o nie dbać, wespół w zespół zbierzemy plony naszej pracy i twórczo przekształcimy je w wyborne potrawy, naturalne perfumy i kosmetyki.HARMONOGRAM WARSZTATÓW
2016
13 sierpnia, godz. 11.00–13.00: Prywatny ogród
20 sierpnia, godz. 11.00–13.00: Ogrodowe perfumy
27 sierpnia, godz. 14.00–16.30: Łąka na talerzu – dzikie rośliny jadalne
4 września, godz. 15.00–17.00: Pszczoła z wąsem
17 września, godz. 11.00–13.00: Ogrodowe spa
24 września, godz. 11.00–13.00: Naturalne metody ochrony roślin
1 października, godz. 11.00–13.00: Mieszkańcy wilanowskich ogrodów
TERMINY PRAC W OGRODZIE

14 sierpnia – 28 września
środy, godz. 14.00–17.00
niedziele, godz. 12.00–15.00

MIEJSCA: ogrody wilanowskie, ogród pożytkowy, Villa Intrata, Wozownia
tel. 22 54 42 850
KOSZT: warsztaty: 20 zł – bilet zwykły, 15 zł – bilet ulgowy / praca w ogrodzie – wstęp wolnyWIĘCEJ INFORMACJI:KONTAKT:
Piotr Zwierzchowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz