niedziela, 30 stycznia 2022

Najlepiej Zaprojektowana Przestrzeń Publiczna w Wielkopolsce

Miło mi poinformować, że skwery, które projektowałam dla Miasta Poznania zdobyły I nagrodę w XI edycji konkursu na Najlepiej Zagospodarowaną Przestrzeń Publiczną w Wielkopolsce organizowanego przez Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Poznaniu. 

"Zasadzka na Fyrtle" - program tworzenia lokalnych skwerów w śródmieściu - Etap I
Projektowanie było dla mnie wspaniałym wyzwaniem. Trzy nowe skwery powstały na niewielkich, zdegradowanych działkach w śródmiejskiej części Wildy: przy ul. Roboczej, ul. Umińskiego/Sikorskiego oraz ul. Traugutta. 


Wcześniej parkowały tam samochody, a tereny były mocno zaśmiecone. Dziś powstałe skwery utworzyły zielone enklawy z zielenią i małą architekturą, z których chętnie korzystają mieszkańcy. A w okolicy poprawie poza względami estetycznymi uległ również mikroklimat. Skwer przy ul. Traugutta stał się prawdziwą oazą zieleni, gdzie na kwitnącej rabacie w zaprojektowanych domkach zagościły pożyteczne owady. 
1 komentarz:

  1. Wbrew pozorom projektowanie ogrodów i parków to duża sztuka i warto powierzać to zadanie profesjonalnym projektantom, którzy dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.
    https://zielonysklep.com/

    OdpowiedzUsuń