sobota, 18 marca 2017

Wiosna w donicach z roślinami cebulowymi

Kolorowo kwitnące wiosenne kwiaty nastrajają nas bardzo optymistycznie. Nic więc dziwnego, że chcemy się nimi otaczać niemal wszędzie. Wiosenne kompozycje ustawiamy na tarasach, balkonach, przy wejściu do domu, aby tylko kolorowe kwiatki mieć blisko siebie. To również świetny sposób na ożywienie i pokolorowanie szarych ulic i placów.


fot. oazazieleni.pl
Roślinami, które nieodzownie kojarzą się z wiosną jest oczywiście grupa cebulowych. Trudno wykonać wiosenne aranżacje bez udziału ich jaskrawych kwiatów. Świetnie sprawdzają się również w donicach. Jesienią wysadzamy cebulki do doniczek. Jednak czasem w małych pojemnikach mogą przemarzać, warto więc podlewać je w czasie odwilży i przykryć gałązkami iglastymi, które na okres zimowy zapewnią akcent dekoracyjny, ale i ochronią cebule przed zimowym wysuszeniem przez mróz i wiatr. Jeśli nie zdążyliśmy posadzić cebulek jesienią, to możemy kupić już podpędzone żonkile, szafirki, hiacynty czy tulipany w pojemnikach przesadzić je do donic tworząc przy tym bajecznie kolorowe kompozycje.


fot. oazazieleni.pl


fot. oazazieleni.pl


fot. oazazieleni.pl

fot. oazazieleni.pl

fot. oazazieleni.pl

W wiosennych aranżacjach roślinom cebulowym mogą towarzyszyć ciemierniki, które kwitną od późnej jesieni do wiosny. Na zdjęciu ciemierniki ogrodowe, różowe tulipany i gałązki kwitnącej wiśni.


fot. oazazieleni.pl

Wczesna wiosna to również pora kwitnięcia żarnowców miotlastych. Stanowią one świetny akcent kolorystyczny do wiosennych aranżacji w donicach. Dla lepszego wypełnienia zielenią możemy obok posadzić bluszcz. Bardzo ciekawe kontrastowe zestawienie uzyskamy sadząc obok żółto kwitnącego żarnowca bratki o niebieskich płatkach.  


fot. oazazieleni.pl

Więcej o wiosennych aranżacjach donicach i nie tylko znajdziecie w najnowszym numerze magazynu Garden&Trends


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz