środa, 27 lipca 2016

Hortensja bukietowa 'Little Lime' - wakacyjna miłość

Dziwna sytuacja - trzeci z rzędu wpis o hortensjach, chyba mam do nich jakąś słabość, a właściwie to na pewno. To właśnie moje ulubione letnie krzewy. Kwitną długo i bardzo intensywnie, a do tego są bardzo dekoracyjne. Właściwie nie można przejść obok nich obojętnie. 

hortensja bukietowa 'Little Lime', fot. oazazieleni.pl

Hortensja bukietowa 'Little Lime' jest nową, bo wprowadzoną dopiero w 2012 roku karłową odmianą. Dorasta do około 0,8-1,2 m wysokości i  1,5-1,8 m szerokości, więc w porównaniu z innymi hortensjami z pewnością jest mniejsza. Jej kwiatostany są bardzo duże i długo zdobią krzewy, bo od lipca do września, a przekwitnięte mogą zostać na krzewach nawet przez całą zimę. Zasuszone wyglądają również bardzo dobrze. Kwiaty tej odmiany na początku są zielonkawe, później kremowo-białe i lekko różowieją w miarę przekwitania. W grupie roślin osiągniemy więc różne kolory kwiatów, które będą w różnych stadiach rozwoju. 

Więcej o sadzeniu i pielęgnacji hortensji znajdziecie we wpisach - co zrobić, żeby pięknie kwitły oraz cięcie hortensji bukietowych. W skrócie: hortensje sadzimy w żyznej i lekko kwaśnej glebie, regularnie podlewamy i nawozimy.
Świetnym i długo kwitnącym krzewem jest również hortensja drzewiasta 'Anabelle', spotkacie ją z pewnością w wielu ogrodach. Wiele innych odmian hortensji znajdziecie tutaj.

5 komentarzy:

 1. Witam! Miło poczytać o hortensjach - także je bardzo lubię ale moje jeszcze maleńkie - czekam aż będą takie dorodne jak te powyżej. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę wrzucić nowe zdjęcia, bo pięknie wybarwiły się już na różowo :-)

   Usuń
 2. hortensje to moje ulubione kwiaty, miałam je nawet w bukiecie ślubnym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękne są bukiety ślubne z hortensjami :-)

   Usuń
  2. Piękne są bukiety ślubne z hortensjami :-)

   Usuń